Sauna

Naše privátní sauna je určena maximálně pro 2 osoby.

Jde o suchou sauna (též švédskou), kde se teplota pohybuje okolo 100 ˚C, ale na kamna se nepřilévá voda.

Za extra poplatek je možno využít službu certifikovaného maséra. Nutno domluvit předem!

Před prvním vstupem do potírny se umyjte mýdlem a osprchujte. Před každým vstupem do potírny setřete vodu z povrchu těla, sauna není pára! Do sauny si vezměte jen ručník na který si sednete nebo lehnete a masážní houbu nebo kartáč, ne z umělých vláken. V sauně dýchejte jen ústy. Suchý vzduch při dýchání nosem vysušuje sliznici a způsobuje bolest hlavy. Při pocení masírujte povrch těla. Po 8–15 minutách vyjděte z potírny, opláchněte se pod sprchou a ochlaďte v bazénku, pokud možno i s hlavou. Při pocitu chladu se vraťte do sauny. Proceduru teplo, chlad opakujte třikrát, aby měla sauna účinek. Při saunování je nutné hodně pít, nejlépe čistou vodu, ale i minerálku, džus, chladný čaj, naprosto nevhodný je alkohol.

Saunování se nedoporučuje při chorobách srdce a krevního oběhu.

Sauna je druhem Termoterapie tedy léčebné metody, která využívá příznivé účinky mírného přehřátí tkání nebo celého organismu - posiluje odolnost organismu, zpomaluje jeho stárnutí a chrání před civilizačními chorobami.

Ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu je příjemné a relaxující. V sauně se uvolňují unavené svaly a zklidňuje stresovaný mozek, protože tělo do krve vyplavuje úlevu přinášející látky jako jsou endorfiny. Neexistuje žádná doporučená doba, po kterou se máte vyhřívat. Platí zde zlaté pravidlo dokud se vám to líbí, přesto je nutno dbát na pocity pálení nosu a kůže obličeje a zvýšeného pocitu horka. Obvykle k němu dochází kolem 15 minut podle teploty vzduchu v prohřívárně sauny. Každé předržení jak v horku tak v chladu je riziková záležitost.